• 1. DIVISION
    • Truppen
    • Trænere & Ledere
    • Turneringsplan – 20/21
    • Stillingen
    • Nyheder
  • AKADEMI
    • Akademihold
    • Trænere og ledere
    • Talentudvikling
    • Strategi
    • Skolesamarbejde
    • FSK samarbejde
    • Forældrehåndbog
    • Skills Academy
    • Elitecamp & Fodboldskole
    • Links
  • ØVRIGE HOLD
    • Senior
      • Herrer
        • Serie 2
        • Serie 4
      • Damer
        • Serie 2
    • Børn & Unge
      • Administration
      • Drenge
      • Piger
  • NYHEDER
    • 1. division
    • Senior
    • Ungdom
    • Generelt
    • Videoer
      • Optakter
      • Reaktioner
      • Sammendrag
      • Diverse
  • SPONSORER
    • Bliv sponsor
    • Sponsoroversigt
  • KLUBBEN
    • Bestyrelsen
    • Historie
    • Stadion/Sikkerhed
    • Billetter
    • Shop
    • Merchandise
    • Udeholdets fans
    • Cafe KIF
    • Spinningevent 2020
    • Fritidsklub
    • Bliv frivillig
    • Fremtidens Stadion
    • Regnskaber
    • Kalender
    • Køb af klubtøj
    • Klubsang
  • KONTINGENT
  • KONTAKT
    • Kontakt
    • Presse
    • Fysioterapi – Akademiet

COVID-19 eller ej – PR Consult fortsætter i Kolding IF Fodbold

Published by Michael Flyvholm at 30. april 2020

På trods af foreløbig ingen fodbold på Autocentralen Park og netværk i Mediator Loungen, har PR Consult reklamebureau, med Troels Kjær Rasmussen i spidsen, tegnet ny Basisaftale med Kolding IF Fodbold. Den veletablerede Kolding virksomhed, der har branding, design og strategi opgaver i hele kongeriget og  udlandet, vil dermed også være repræsenteret med profilering på Autocentralen Park og med deltagelse i Mediator Lounge hele endnu et år.

Direktør Troels Rasmussen udtaler: ”Når vi er på den anden side af krisen, er det fortsat vigtigt at byen har et fodboldhold at samles om. Og klubbens klubbens ambitioner både på- og udenfor banen,  absolut ikke er svundet ind – så kan de også stadig regne med os. Netværket i Mediator Loungen er blandt byens bedste, og vi glæder os til vi atter kan tage del i det. Det er i tider som dette, vi skal støtte op om det vi ønsker skal bestå, også efter C19″

PR Consult  løser opgaver for bl.a. brancher som; mode, brands/mærkevarer af alle kategorier, kæder, og fødevarer , og fra basen på Pakhustorvet i Kolding kan de tilbyde fullservice; design, strategisk og implementering og produktion. Bureauet har også produktionskontor i bl.a. Kina ifb inhouse Instore og emballage afdeling.

Hos Kolding IF Fodbold har bekendtskabet med den lokale virksomhed været en god oplevelse. Salgs- og Marketingsansvarlig Michael Flyvholm udtaler: ”PR Consult var en af de virksomheder, der tidligt kom med da vi søsatte ambitionerne. Derfor er vi selvfølgelig også ekstra glade for, at de viser flaget i disse svære tider og giver os en flot opbakning, når vi som alle andre er udfordret. Vi glæder os over, at en lokal virksomhed fortsat kan se fidusen i et samarbejde med os – og glæder os til fremtiden med dem.”

Læs mere om klubbens nye samarbejdspartner ved at benytte følgende link, og husk at hive fat i Troels i Mediator Loungen, når den atter åbner, hvis din virksomhed trænger til et løft!

#ViErKolding #PRConsult

Fodbold afd.
Marcus Allé 30
6000 Kolding

1. DIVISION

Nyheder
Stillingen
Truppen
Presse
Kontakt

BØRN OG UNGDOM

Nyheder
Kontakt

SENIOR

Nyheder
Kontakt

VI ER SOCIALE

© 2018 KIF Fodbold | Design by: UNIQUEPIXELS