Velkommen til Børneafdelingen!

I børneafdelingen hos Kolding IF er der plads til både piger og drenge på alle niveauer. Læs om klubbens hold, træninger og kontakt her på siden.

Tilmelding her

B – Afdeling (U3-U9)

KLØVERMARKEN

Har du og dit barn lyst til, at komme ud og lege med en bold sammen med andre jævnaldrende og deres forældre? Kløvermarken er legefodbold i Kolding IF for 2-4-årige drenge og piger (Årgang 2018, 2019, 2020).

Vi laver sjove og udviklende lege med bolden og udfordrer motorikken. Alle spillere har en bold til rådighed. Hos Kløvermarken er det vigtigt, at hvert barn har en forælder eller anden voksen med, som kan og vil deltage aktivt i øvelser og lege på børnenes præmisser.

Alle nye tilmeldte får udleveret en Kolding IF-træningstrøje.

Træning foregår søndage kl. 09.00 – 10.00 på bane 1 (den lille kunstbane) frem til efterårsferien.

Opstart: Søndag d. 14. august 2022

Sæsonafslutning: Søndag d. 9. oktober 2022

Tilmelding sker på www.kif-fodbold.dk/kontingent

Kontakt: Kristian Bonde – kb@kolding-if.dk

U7

U7 (2016)

Træner:

Dennis Paaske – dpaaske@me.com – 60 60 50 89

 

Træningstidspunkter:

Mandag 16:30 – 17:30 + Torsdag 16:30 – 17:30

U6

U6 (2017)

Træner:

Armin Hasicic – armin.hasicic86@gmail.com – 25 11 40 25

Troels Poulsen – troels_poulsen22@msn.com – 29 67 70 63

Træningstidspunkter:

Mandag 16:30 – 17:30

Torsdag 16:30 – 17:30

U8/U9

U8 (2015)/U9 (2014)

Træner:

Mikael Giødesen – mgiodesen@gmail.com – 30 95 09 80

Thomas W. Jensen – Thojen@gmail.com – 26 10 60 64

 

Træningstidspunkter:

Mandag 16:30 – 17:30 + Torsdag 16:30 – 17:30

VICA – Afdeling (U10-U12)

VICA U10

U10 (2013)

Træner:

Jakob Tonsberg – jakob.tonsberg@icloud.com – 25 27 57 50

Christian Tonsberg – christian.tonsberg@icloud.com – 60 15 29 37

Peter Møller Thiim – Peter.M.Pedersen@gmail.com – 50 88 88 78

 

Træningstidspunkter:

Mandag + Torsdag 17:30 – 19:00

VICA U12

U12 (2011)

Træner:

Philip Jacobsen – pj@kolding-if.dk

 

Træningstidspunkter:

Mandag + Torsdag 17:30 – 19:00

VICA U11

U11 (2012)

Træner:

Milad Farshad – milad-anzali@live.dk – 22 87 70 58

Mads Holm-Søberg – Madsholmsoberg@gmail.com – 53 83 66 66

 

Træningstidspunkter:

Mandag 17:30-19:00 + Torsdag 18:00-19:30