Drenge

Kontakt:

Koordinator:   Trine Villumsen –  trine.villumsen@munkensdam.dk – 26811138

Årgang 2012-13:   Kristian Bryhner Fogh – foghprivat@gmail.com – 26740168

Træningstid: mandage 16.30-17.30

Årgang 2011:   Ole Bille – ole@obix.dk – 31674090

Træningstider: mandage 16.30-17.30 og onsdage 17-18

Årgang 2010:   Morten Messer – mail@mortenmesser.dk – 60603070

Træningstider: mandage 17.30-18.30 og torsdage 17-18

Kontakt:

U+ Træner:   Kenneth Kristiansen (A-licens) – kek@kif-fodbold.dk

Målmandstræner:   Roberto Jensen (B-licens + M2) – roj@kif-fodbold.dk

U12 cheftræner:   Peter Terkelsen (B-licens) – pt@kif-fodbold.dk

U12 Assistent:   Magnus Hauge

U12 Assistent:   Anton Kristensen

U10 cheftræner:   Anders Grønborg (B-licens) – aga@mitvuc.dk

U10 assistent:   Rasmus Kragh (B1) – rk@kif-fodbold.dk

Kontakt:

U15 Hold 2 træner:   Milad Farshad (B1) – Milad-Anzali@LIVE.DK

U17 Hold 2 træner:   Ahmad Teyeh – 53 56 05 88

              

Træner stab:

U13 Cheftræner:   Esben Jensen (A-licens) –  ej@kif-fodbold.dk

U13 Assistent:     Admir Hasicic (B1) – Admirhasicic@live.dk

U13 Assistent:     Simon Fink (B1) – simon1000@live.dk

T+ Træner:   Mads Ravn (A-licens) – mr@kif-fodbold.dk

Målmandstræner:   Kent Haven Poulsen (B-licens & M2) – khp@kif-fodbold.dk

Fysisk træner:   Alexander Klindt (Bachelor Idræt) – alexander.klindt@gmail.com

Holdleder:     Rune Elkjær (B1) – ruelk1@LIVE.DK

Trup U13

Målmand

1 Niclas Thinggaard

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Seest Boldklub, Kolding IF

13 Max Ravn Poulsen

Tidligere klub: Kolding IF, Vejen SF

 

Forsvar                                                   

2 Sebastian Wind

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Bramdrupdam GIF, Kolding IF

3 Mark Schmidt

Tidligere klub: Kolding IF, Harte G&IF

4 Luca Riegels-Jørgensen

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Øster Starup Vester Nebel IF

5 Victor From

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Vamdrup IF

14 William Jørgensen

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Vamdrup IF

 

Midtbane

6 Frederik Kyed Thomsen

Tidligere klub: Kolding IF, Dalby GF

7 Oscar Anholm Zoega

Tidligere klub: Kolding IF, Lunderskov Boldklub

8 Johan Guldbrand

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Seest Boldklub

12 Ali Sheik Ali

Tidligere klub: Kolding IF

15 Magnus Buch-Aarøe

Tidligere klub: Kolding Boldklub

16 Daniel Borre

Tidligere klub: Kolding IF, Vejen SF

17 Victor Ammitzbøll Poulsen

Tidligere klub: Kolding IF, Dalby GF, Bjert IF

 

Angreb

9 Mikkel Billeschou Nielsen

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Dalby GF

10 Nicolai Bossen

Tidligere klub: Vamdrup IF

11 August Rye Olsen

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Øster Starup Vester Nebel IF

             

Træner stab:

U14 Cheftræner: Senthu Ariyanayagam (A-licens) – sea@kif-fodbold.dk

U14 Assistent: Birger Schmidt (B1) – Schmidtbirger@hotmail.com

T+ Træner: Mads Ravn (A-licens)- mr@kif-fodbold.dk

Målmandstræner: Kent Haven Poulsen (B-licens & M2) – khp@kif-fodbold.dk

Fysisk træner: Alexander Klindt (Bachelor Idræt) – alexander.klindt@gmail.com

Holdleder:Rune Elkjær (B1) – ruelk1@LIVE.DK

 

Trup U14

Målmand

13 Emil Østergaard

Tidligere klub: Nr. Bjert Standshuse IF

 

Forsvar

2 Lucas Møller

Tidligere klub: Kolding Boldklub

4 Gustav Lading

Tidligere klub: Kolding IF, Nr. Bjert Strandhuse IF

5 Oliver Søgaard

Tidligere klub: Nr. Bjert Strandhuse IF, Ammitsbøl/Egtved IF

8 Gabriel Papian

Tidligere klub: KOlding IF, Sdr. Stenderup IF

15 Mads Berg

Tidligere klub: Kolding IF

16 Andreas Frost

Tidligere klub: Vejle Boldklub, Nr. Bjert Strandhuse IF, Kolding IF

20 Emil Collatz

Tidligere kliub: Kolding Boldklub, Fynslund Boldklub

 

Midtbane

6 Hjalte Aaen

Tidligere klub: Kolding IF, Nr. Bjert Strandhuse IF

7 Magne Karsberg

Tidligere klub: Kolding IF, Nr. Bjert Strandhuse IF

10 Marius Berthelsen

Tidligere klub: Kolding IF, Nr. Bjert Strandhuse IF

14 Noah Uldall

Tidligere klub: Kolding Boldklub

17 Jeppe Nielsen

Tidligere klub: Kolding IF, Lunderskov Boldklub

18 William Bastius

Tidligere klub: Kolding Boldklub

19 Magnus Knudsen

Tidligere klub: Bramdupdam GIF

Angreb

9 Benjamin Opanovic

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Kolding IF

11 Oskar Bjerre

Tidligere klub: Kolding Boldklub

             

Træner stab:

U15 Cheftræner:   Mads Ravn (A-licens) – mr@kif-fodbold.dk

U15 Assistent:   Mark Schmidt (B-licens) – mas@kif-fodbold.dk

T+ Træner: Mads Ravn (A-licens)- mr@kif-fodbold.dk

Målmandstræner: Kent Haven Poulsen (B-licens & M2) – khp@kif-fodbold.dk

Fysisk træner: Alexander Klindt (Bachelor Idræt) – alexander.klindt@gmail.com

Holdleder:Rune Elkjær (B1) – ruelk1@LIVE.DK

Trup U13

Målmand

1 Rune Søgård Nissen

Tidligere Klub: Kolding IF

 

Forsvar

2 Oliver Hanghøj Lind

Tidligere klub: Harte G&IF

3 Viktor Bylov Nikolajsen

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Vonsild FK

4 Christian Petersen

Tidligere klub: FC Kolding Nord, Nr. Bjert Stranhuse IF

12 Jesper Fogh Sørensen

Tidligere klub: Harte G&IF

14 Mick Weismann Skjønnemand

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Seest Boldklub

 

Midtbane

5 Tobias Martensen

Tidligere klub:FC Kolding Nord, Almind, Bramdrupdam GIF

6 Laurits Villum Christiansen

Tidligere klub: Kolding IF

8 Max Juhl

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Seest Boldklub

9 Noah Skov

Tidligere klub: FC, Fredericia, Trelde GI

10 William Dupont

Tidligere klub: FC Fredericia, Strib, Midelfart BK

11 Jeppe Viborg Jensen

Tidligere klub: FC Kolding Nord, Bramdrupdam GIF

15 Jonas Lund

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Seest Boldklub

17 Mohammad Sadek Jafaar Al housseiny

Tidligere klub: Kolding IF

18 Mikkel Ravn Hansen

Tidligere klub: Haderslev FK, Kolding IF, Dalby GF

 

Angreb

7 Emil Bossen

Tidligere klub: Vamdrup IF

19 Oliver Foged Birkegaard

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Vamdrup IF

           

Træner stab:

U17 Cheftræner:  Mohamed Farao (A-licens) – mfa@kif-fodbold.dk

U17 Assistent: Peter Borrer (B-licens) – pebf16@gmail.com

U17 Assistent: Michael Simonsen (B1) – michaelsimonsen2016@gmail.com

A+ Træner: Frederik Lund (A-licens) –  fl@kif-fodbold.dk – 28598224

Målmandstræner: Roberto Jensen (B-licens + M2) – roj@kif-fodbold.dk

 

Trup U17

Målmand

1 Jacob Michelsen

Tidligere klub: Hjerting IF, Bække SF

 

Forsvar

2 Victor Peder Albrechtsen

Tidligere klub: Kolding IF

3 Andreas Toustrup Mikkelsen

Tidligere klub: Seest Boldklub

4 Emil Wodskou Winterberg

Tidligere klub: Kolding Boldklub, Lejre FC, Øster Starup Vester Nebel IF

5 Mads Holm-Søberg

Tidligere klub: Dalby GF, Kolding IF

17 Anton Regnold Bach Knudsen

Tidligere Klub: FC Kolding Nord, Bramdrupdam GIF

 

Midtbane

6 Jonas Ussing

Tidligere klub: Vejle Boldklub, FC Fredericia, Erritsø GIF

8 Jonathan Wulff Gregersen

Tidligere klub: Vejle Boldklub, Kolding Boldklub, Dalby GF

10 Mads Luca Romeo Kath

Tidligere klub: Kolding IF

14 Villads Sander Møller

Tidligere klub: Haderslev FK, Herning KFUM, Herning Fremad

15 Mathias Buhl

Tidligere klub: Kolding IF, Lunderskov Boldklub

16 Benjamin Sand Poulin

Tidligere klub: Kolding Boldklub

20 Ayuub Ahmed

Tidligere klub: Vejle Boldklub, Kolding IF

 

Angreb

7 Ahmed Hussein

Tidligere klub: Kolding Boldkliub, Fredericia ff, B1909

9 Henrik Zaulich Madsen

Tidligere klub: Nr. Bjert Strandhuse IF

11 Kristian Lønvig

Tidligere klub: Vejle Boldklub, FC Fredericia, Middelfart G&BK

12 Abdirisak Gulit

Tidligere klub: AC Horsens, Kolding IF

13 Nicklas Corydon

Tidligere klub: FC Kolding Syd, Kolding Boldklub, Vonsild FK

18 Emil Bærholm Pedersen

Tidligere klub: FC Kolding Nord

19 Ahmed Allouch

Tidligere klub: FC Kolding Nord

21 Taid Husejnovic

Tidligere kliub: FC Kolding Nord, Kolding IF

Se vores træningstider nedenfor:

Download: træningsplan Uge-16-26 2018