Turneringsplan

Tuneringsplan for Kolding IF 2. Division

TidspunktHjemmeholdResultatUdeholdSpillestedTurnering
05-08-18
14:00
Ringkøbing

1-5

Kolding IFGreen Arena2. division (gruppe 1)
08-08-18
18:00
B 1913

0-1

Kolding IFCampus RoadSydbank Pokalen
11-08-18
15:00
Kolding IF

3-0

Vejgaard BAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
17-08-18
19:00
Skive

2-2

Kolding IFHancock Arena2. division (gruppe 1)
22-08-18
18:00
Kolding IF

1-1

FC Sydvest 05 TønderAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
25-08-18
15:00
Kolding IF

1-0

Dalum IFAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
01-09-18
14:00
Aarhus Fremad

1-1

Kolding IFRiisvangen Stadion2. division (gruppe 1)
04-09-18
17:15
Silkeborg KFUM

0-3

Kolding IFSøholt IdrætsparkSydbank Pokalen
08-09-18
14:00
Brabrand

2-2

Kolding IFBrabrand IF's Idrætsanlæg2. division (gruppe 1)
14-09-18
19:00
Kolding IF

2-0

Tarup/Paarup IFAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
22-09-18
13:30
Kjellerup IF

2-3

Kolding IFBjergets Idrætsanlæg2. division (gruppe 1)
25-09-18
19:00
Kolding IF

2-1

Randers FCAutocentralen ParkSydbank Pokalen
29-09-18
14:00
Odder

0-4

Kolding IFSpektrum Odder2. division (gruppe 1)
05-10-18
19:30
Kolding IF

3-1

Jammerbugt FCAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
13-10-18
15:00
FC Sydvest 05 Tønder

0-1

Kolding IFBankParken Tønder2. division (gruppe 1)
19-10-18
19:00
Kolding IF

3-1

RingkøbingAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
27-10-18
14:00
Dalum IF

1-1

Kolding IFLars R. Jacobsen Park.2. division (gruppe 1)
31-10-18
19:00
Kolding IF

3-1

Vejle BoldklubAutocentralen ParkSydbank Pokalen
03-11-18
15:00
Kolding IF

0-2

BrabrandAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
10-11-18
13:00
Vejgaard B

0-2

Kolding IFSoffy Road2. division (gruppe 1)
18-01-19
18:30
Kolding IF

3-0

Varde IFÅgård EfterskoleTræningskamp
22-01-19
16:30
Esbjerg fB

1-1

Kolding IFSydbank Stadion (Varde)Træningskamp
26-01-19
14:00
Kolding IF

3-1

ETSV Weiche FlensburgÅgård EfterskoleTræningskamp
02-02-19
13:00
Kolding IF

2-2

FC Sydvest 05 TønderÅgård EfterskoleTræningskamp
09-02-19
15:00
Thisted FC

2-0

Kolding IFSparekassen Thy ArenaTræningskamp
14-02-19
18:00
Kolding IF

4-1

SfB/OureÅgård EfterskoleTræningskamp
19-02-19Kolding IF

1-2

FK Krylya Sovetov SamaraTyrkietTræningskamp
21-02-19Kolding IF

1-1

FC Inhulets PetroveTyrkietTræningskamp
02-03-19
13:00
Middelfart Boldklub

2-0

Kolding IFTræningskamp
09-03-19
13:00
Kolding IF

5-1

Kjellerup IFAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
13-03-19
18:00
Kolding IF

0-2

FC MidtjyllandAutocentralen ParkSydbank Pokalen
16-03-19
13:00
Tarup/Paarup IF

0-2

Kolding IF Home Tarup Park 2. division (gruppe 1)
23-03-19
13:00
Kolding IF

1-1

OdderAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
29-03-19
19:00
Kolding IF

3-5

SkiveAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
06-04-19
14:00
Jammerbugt FC

0-1

Kolding IFSparekassen Vendsyssel Arena2. division (gruppe 1)
13-04-19
14:00
Kolding IF

0-0

Aarhus FremadAutocentralen Park2. division (gruppe 1)
22-04-19
15:00
Kolding IF

3-0

Vanløse IFAutocentralen Park2. division (oprykningsspil)
27-04-19
13:00
HIK

2-2

Kolding IFGentofte Sportspark Opv. kunst2. division (oprykningsspil)
04-05-19
15:00
Kolding IF

5-0

Brønshøj BoldklubAutocentralen Park2. division (oprykningsspil)
11-05-19
15:00
Kolding IF

2-1

B.93Autocentralen Park2. division (oprykningsspil)
18-05-19
13:00
Aarhus Fremad

0-2

Kolding IFRiisvangen Stadion2. division (oprykningsspil)
22-05-19
19:00
Skive IK

1-0

Kolding IFHancock Arena2. division (oprykningsspil)
25-05-19
15:00
Kolding IFBrabrand IF Autocentralen Park2. division (oprykningsspil)
02-06-19
15:00
ABKolding IFGladaxe2. division (oprykningsspil)
05-06-19
19:00
Kolding IFRingkøbing IFAutocentralen Park2. division (oprykningsspil)
10-06-19
14:00
Kolding IFMiddelfart BoldklubAutocentralen Park2. division (oprykningsspil)
15-06-19
14:00
Jammerbugt FCKolding IFSparekassen Vendsyssel2. division (oprykningsspil)